Scroll Top

Віброізоляція

Віброізоляція приміщень
Застосовуються два види ізоляції від вібрації.

Види ізоляції від вібрації

При віброізоляції будівель та приміщень, виконують два види ізоляції від вібрації. Віброізоляцію застосовують у джерелі утворення вібрації або у приймачі вібрації.

У більшості випадків дуже важко зробити віброізоляцію в джерелі її появи, якщо вона не знаходиться в самій будівлі. Тому якщо говорити про віброізоляцію приміщень, то в першу чергу це віброізоляція самого приміщення, як приймача вібрації. Віброізоляцією приймача є технічне рішення для акустичного розриву вібрацій у місці їхнього впливу. Можна виділити чотири типи віброізоляції будівлі:

1. Повноплощинна опора під фундаментом будівлі з бічними матами

Дана віброізоляція має дуже просте конструктивне виконання та монтаж. Дозволяє досягати низьких власних частот. Немає потреби змінювати конструкцію будівлі.

2. СМУГОВА ОПОРА ФУНДАМЕНТУ БУДІВЛІ АБО ЇЇ ЕЛЕМЕНТІВ

При цьому виді віброізоляції проводиться спирання на підстави у вигляді смуг. Вона дозволяє зробити акустичну розв’язку вібрацій поверхів будівлі. Мінімальна кількість матеріалів під час встановлення даної віброізоляції. Досягнення вкрай низьких власних частот.

3. Точкова опора фундаменту будівлі або її елементів

Проводиться спирання на точкові основи. Дозволяє виконувати віброізоляцію будівель на пальових основах. Можливе досягнення вкрай низьких власних частот.

4. Стіна в ґрунті між існуючим джерелом та приймачем вібрацій

Даним типом віброізоляції вібрації вловлюються по дорозі передачі. Віброізоляція проводиться у процесі реконструкції.

Віброізоляція обладнання
Антивібраційні кріплення та опори Vibronet.

При віброізоляції обладнання використовуються антивібраційні кріплення та опори Vibronet. Дані кріплення та опори застосовуються для віброізоляції інженерного обладнання, трубопроводів інженерних мереж, вентиляційних каналів, монтажу компресорних, вентиляційних та насосних агрегатів, а також віброізоляції основ нагрівальних котлів, дизель-генераторів та спеціального промислового обладнання. Особливості кріплень Vibronet дозволяють охопити широкий діапазон робочих навантажень, цим кріплення можна використовувати для віброізоляції різних типів інженерного обладнання.

Антивібраційні кріплення Vibronet виготовляються із міцної гальванізованої сталі. Як пружний елемент застосовується високоефективний віброізоляційний матеріал – мікропористий поліуретановий еластомер, спеціально зроблений для вирішення завдань у сфері віброзахисту Macsound 360.

Міцні металеві частини кріплень Vibronet розраховані на тривалу роботу. Пружні елементи дозволяють витримати пікові навантаження, що набагато перевищують їх робочий діапазон.

Віброізоляція автотранспорту

Віброізоляція в автомобільному транспорті забезпечує тишу та спокій під час поїздок поганими, нерівними дорогами з неякісним покриттям або ямами. Рух в автомобілі супроводжуватиметься різними звуками та вібраціями. Подібні явища можуть сильно дратувати і водія, і пасажирів. Через постійний шум швидше з’являється втома від поїздки, виникає головний біль та інші неприємні явища. Тому, щоб ще зробити поїзду комфортнішою, необхідно зробити віброізоляцію автомобіля. В автомобілях класу люкс спочатку є заводська віброізоляція. Саме тому поїздки на таких машинах комфортніші. Виробництво більш бюджетних авто не передбачає використання якісної ізоляції, тому автовласникам доводиться самостійно докуповувати та встановлювати віброізоляційні матеріали.

Сьогодні є широкий асортимент віброізоляційних компонентів. Шумо-віброізоляція ділиться на дві групи: та, що бореться зі звуками, та що запобігає вібрації. Для досягнення максимально можливого рівня тиші в салоні рекомендують використовувати обидва типи.

Віброізоляція рейкових шляхів

Рейковий транспорт є джерелом виникнення вібрації, що передається на довколишні будівлі. Тому щоб ізолювати дане джерело вібрації, при цьому створивши достатній рівень пружності колії, тим самим зменшивши зношування матеріалів, необхідно зробити віброізоляцію рейкових колій. Вироби, що володіють високою пружністю, і системи для віброізоляції, по-перше, значно скоротять витрати, що виникають при зносі матеріалів, з яких зроблені рейкові полотна, а по-друге максимально знизять утворення вібрації. Існує безліч варіантів віброізоляції рейкових шляхів, які дозволяють охопити всі компоненти рейкового покриття: